Συμπεριφορική και Συστημική Ψυχολογία. Το διάστημα αυτό εκπαιδεύεται στη Συμβουλευτική Γονέων και Θεραπεία Ζεύγους στο εργαστήριο Συστημικής Ψυχολογίας & Παιδαγωγικής «Ροδάκινο».
Κατά τη διάρκεια των βασικών της σπουδών έκανε την πρακτική της άσκηση στο ΚΕΘΕΑ, όπου συνέχισε για αρκετά χρόνια μετά και με εθελοντική δράση. Επίσης έχει παρακολουθήσει το εκπαιδευτικό πρόγραμμα του ΕΚΠΑ για τη Διαχείριση Συναισθηματικού & Ψυχικού Τραύματος σε παιδιά και ενήλικες. Εως σήμερα συμμετέχει συνεχώς σε σεμινάρια, εκπαιδεύσεις, ημερίδες και συνέδρια.
Αυτή την περίοδο εργάζεται ως εξωτερικός συνεργάτης σε κέντρα Ειδικών Θεραπειών και παράλληλα διατηρεί και το ιδιωτικό της γραφείο στη Θεσσαλονίκη.